0850 259 6207 Yardım
100 TL ÜZERİNE ÜCRETSİZ KARGO ÜCRETSİZ İADE TÜM ÜRÜNLERDE
TR / TL

Dil Değiştir

Kur

0 Ürün

Siyah Nikah Elbiseleri

Bayanlara özel en şık Siyah nikah elbiseleri ücretsiz kargo ve iade avantajları ile Abiyefon'da.

Her küçük kız mutlaka bir gün gelecek ile ilgili hayaller kurar. Hayatının prensini hayal etmeyen var mı? Onunla bakışmayı, el ele tutuşup sokak sokak dolaşmayı, dizlerinde uyumayı, gözlerine dalmayı, güzel bir manzarayı izlemeyi ya da birlikte kitap okumayı, yemek yapmayı, dans etmeyi hiç değilse birini hayal etmeyen yoktur her halde?! Kaç genç kız bunlarla uykuya geçip rüyalara dalmıştır kim bilir?

Çocukluk masallarında oluşur ilk prenses olma hayali, beyaz atlı prensini arayan mı ararsın, katılamadığı prensin davetine sihirli elbisesi ile katılan mı ararsın, yok camdan ayakkabı, yok karlar kraliçesi, yok güzeller güzeli rapunzel, sinderella hepsinin güzelliği dillere destan, yeni jenerasyon masallara artık güçlü kadın karakterini de eklenmeye başladı yansıtılan karakter artık hem güzel hem güçlü kadın profili. Aslında doğru olan da bu öyle değil mi? Güçlü kadın olmadıktan sonra güzellik neye yarar ki? Güzellik güçlü kadınlarla şahlanır! Güçlü kadınların güzelliği bambaşkadır öyle değil mi?

Prenses olma hayali güzel elbiseler giyerek, seçerek sürer gider. Allı pullu, renkli renkli giyinerek devam eder. Bazen tatlı mı tatlı masal kahramanı, bazen şeker mi şeker bir sanatçı, bazen de güzel mi güzel bir bilim kadını kılığına bürünerek oynanan oyunlar derken, yakınındaki büyükler en önemlisi annesi oluşturur gider giyim zevkini küçük prensesin, daha sonra kendi geliştirir zamanın moda trendleri ile harmanlayarak kendi stilini.

Günler geçip büyüyen bu minik kız çocuğu genç bir kız olduğunda ve sıra kendi nikah elbisesi seçimine geldiğinde konuşturur hayallerini, ortaya serer kendi stilini, nikah elbisesi hayallerini dillendirmek demek, nikah elbisesi kendi tarzını yansıtmak demek, en özel gününde kendini en özel hissettiğin elbiseyi seçmek demek,

Tüm davetlilerin karşısına çıkarak hayat arkadaşını onlarla tanıştırırken üzerindeki elbisedir nikah elbisesi ne kadar özel ne kadar önemlidir o an, ailenin tüm büyükleri, en saygı değer bireyleri, en yakın arkadaşların, en değerli dostların seni en çok sevenler hepsi seni, hatta artık sizi izlemeye gelmiş, hepsinin karşısına dostta düşmana salına salına nişan merasimi için platforma çıktığında herkes seni yani sizi izliyor olacak. O sırada sizde seçtiğiniz nikah elbisesi ile çevreye gülümsüyor olacaksınız. Nikah elbisesi rahatlığıyla gülümsemenize katkı sağlamalı, rengi ile yüzünüzü aydınlatmalı, dokusu ile sağlıklı olmalı ve bedeni doğru olmalı, yani bedeninizden büyük veya küçük olmamalı. Her iki durumda da suratınızın düşmesi, mutsuz ve stresli görünülmesi kaçınılmaz. O yüzden nikah elbisesi seçerken çok dikkatli davranmalısınız. Nikah elbisesi hakkında en önemli hususlardan birisi de modeli, nikah elbisesi modeli için öncelikle kendi vücudunuzu iyi tanımanız gerekiyor. Kendi vücudunu iyi tanıyan, kusurlarının farkında olan bayanlar doğru modelde elbise seçmekte neredeyse hiç zorlanmazlar. Hangi vücut yapısında olursanız olun kendinizi iyi hissettirecek birçok model bulabilirsiniz. Kendinize öncelikle “hangi vücut yapısına sahibim?” Sorusunu sorarak işe başlayın. Kum saati vücut tipi, elma vücut tipi, armut vücut tipi, kare vücut tipi, üçgen vücut tipi vs. hangisi sizin vücudunuz? Ayrıca kusurlunuza hakim olmak en az vücudunuzu tanımak kadar önemli, alt bedeniniz üst bedeninize göre daha dar ya da daha geniş olup olmadığını, göğüslerinizin olması gerektiğinden daha büyük ya da küçük olduğunu, bacak boyunuzun daha kısa ya da uzun olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Buna göre seçeceğiniz doğru elbise ile tüm gözler üzerinizdeyken davetlilerin gözlerini kamaştıracaksınız.

Nikah elbisesi denildiğinde en uygun renkler beyaz ve türevlerinin yanında soft renk tonları başı çekmekte bebe mavisi, pudra, lila, açık mor son zamanlarda firuze ve lavanta da oldukça revaçta ancak mürdüm, saks mavi ya da kırmızı renkleri tercih edenlerin hatrı sayılır bir sayısı var. Böyle çarpıcı renkleri kullananlar özellikle kavalyesinin kravat ya da papyonunun rengini de aynı tonlarda kullanmaya oldukça özen gösteriyor. Bu sayede hem çiftler arasında renk kombini sağlanırken, fotoğraf çekimlerinde çok hoş güzel bir hava yakalanıyor. Biliyorsunuz fotoğraf çekimi çok değerli, Hayatınızın en önemli günlerinden biri, hayatınızın dönüm noktası olan bu özel günü hatıralarınızda saklarken fotoğrafları çocuklarınıza belki torunlarınıza bir hatıra olarak bırakacaksınız.

Zaten oldukça popüler olan dış çekim maceralarını hepimiz biliyoruz. Bazıları bunu o özel günden bir ya da birkaç gün önceden dış çekim için program yapıyorlar. Zaten o günün omuzlarınızda bıraktığı o ağır yükün yanına dış çekim olayını karıştırmamak en iyisi. Zaman olarak müsait bir durumunuz varsa mutlaka daha önceden planlama yapmaya özen gösterin, tabi ki bazı durumlarda zaman ya da hava şartları bu durumu zorlaştırsa da bunu planlamaya çalışın. Nikah günü kuaför zaten başlı başına bir olay, bunun yanında gelen misafirleri bırakıp çekime gitmek tabi ki pek hoş olmuyor. Sizin için gelen misafirleri hem ihmal etmiş oluyor hem de onlar ile geçireceğiniz güzel zamanları fotoğraf çekimi için harcıyorsunuz. Aslında o günün keyfini çıkarmak varken araya fotoğraf çekim işini bırakmamak gerekiyor. Fotoğraf çekiminde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de aksesuar seçimi, fotoğraf çekimini güzelleştiren ayrı bir anlam katan şey aksesuarlar, bunların başında da taç geliyor, daha doğrusu saç aksesuarı demeliyiz. Saç için swarovski taşlarla süslenmiş taçlar ve tokalar kullanılabilir. Bunun yanında çiçekli taçlar çok favori özellikle dış çekim konseptiniz sahil kenarları ve deniz içerikli ise. Taşlı taçları eski restore edilmiş mekanlar için kullanmak daha uygun olacaktır. Biraz daha ağır ve gösterişli olduğu İçin saray havası olan mekana çok yakışacaktır. Çiçekli taçları kır konseptlerin de değerlendirebilirsiniz. Hatta iplerine çiçekler tanzim edilmiş salıncakta çok şık duruyor olacaktır. Yani konseptinize göre mutlaka uygun bir aksesuar seçmeyi unutmayın. Sadece saç aksesuarı yerine kolye özellikle küpe kullanmayı ihmal etmeyin. Seçtiğiniz saç aksesuarına kombin yaparak kullanacağınız küpe çok şık duracaktır. Bu aksesuarları tabi ki nikah elbisesi tarzına göre belirlemelisiniz. Kolye, küpe, taç hepsini aynı anda kullanmaktan kaçının. Abartılı bir görüntü yerine duru, zarif ve naif bir görüntü yakalamayı tercih edin. Elbisenizin kumaşını dikkate alarak takı ve aksesuar seçimini belirleyebilirsiniz. Dantel ya da güpür detaylı elbiseler çok fazla aksesuar kaldırmayan kumaş türleridir. Bu formdaki kumaşlara minik zerafeti inci detaylı aksesuarlar kullanabilirsiniz. Tek inci küpe bile yeterli olacaktır. Dümdüz sade bir elbise seçiyorsanız eğer o zaman istediğiniz kadar abartılı tercihler yapabilirsiniz. Renge renk olarak kombin yapabileceğiniz gibi zıt bir renk de kullanabilirsiniz. Lila ya da açık mor tonlarında bir elbise giyiyorsanız fuşya taşları olan büyük bir küpe ya da aksesuar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mor ve sarı da birbirine çok yakışan zıt renkler arasında başı çekmekte, aykırı bir tarzınız varsa zıt seçimler tam size göre, aynı sınıf renkler ile farklı bir stil yansıtmak isterseniz, pembe ile kırmızı bunun için mükemmel bir seçim olacaktır. Ünlülerin bu stilde oldukça fazla örneklendirebileceğimiz tercihlerinden ilham alabilirsiniz.

Kuaför başlı başına bir olay dedik, bu çok doğru. Saçınıza nasıl bir uygulama yapacağınızı önceden belirleyin, renk değişimi gibi daha ciddi kararları kesinlikle sona bırakmamalısınız. Çok fazla zaman kaybını engellemek için planlı hareket etmek en doğrusu. Nikah elbisesi mutlaka kuaför tarafından önceden görülmeli, yapılacak saç modeli önceden belirlenmeli bu durum o gün saç konusunda yaşayacağınız sürprizleri en aza indirgeyecektir. Yoksa sadece saçınızın kötü olması değil moralinizin alt üst olması sizin için en güzel gününüzde kendinizi kötü hissedeceğiniz için çok hoş olmayacaktır. Zaten hiçbir şey kusursuz değildir. İllaki ufak tefek aksaklıklar olacak bunlara hazırlıklı olun. Bu durumla hoşgörülü olunmalıdır. Ancak bazı durumlar hoşgörü kaldıramayacak kadar önemlidir. Saç da bu konulardan biri, kuaförünüzü özenle seçmeli ve ortaklaşa bir plan yapmalısınız. Hatta daha önceden prova yapmakta fayda var.

Ayrıca bir önemli detay da ayakkabı seçimi, ayakkabı seçiminde topuklu ayakkabı ise tercihiniz platform topuklu ayakkabılar arasından bir seçim yapsanız iyi olur. Neredeyse tüm gün ayakta kalacaksınız, ayakların rahat etmesi çok değerli, ayağınızı ağrıtan bir ayakkabı ile yürümek korkunç görünüyor. Aynı zamanda rahatsız bir ayakkabı ile ayakta durmak yüzünüzün düşmesine sebep olacaktır. Öyle değil mi? Acı içinde kıvranırken gülümsemek pek de kolay olmasa gerek, üstelik herkes size bakmak isterken, herkes sizinle fotoğraf çektirmek isterken. Pek topuklu ayakkabı giymeyenlerden iseniz yanınıza fotoğraf çekimde kullanmak için bulundurun. Misafir ağırlama sırasında daha rahat spor bir ayakkabı ile durabilirsiniz. Partnerinizin boyu da bu konuda karar vermenizi etkileyecek, eğer partneriniz sizden çok uzunsa mantar topuklu ayakkabılar ile olduğunuzdan uzun boylu görünerek fotoğraflarda daha iyi görünebilirsiniz.

Bu arada sizinle birlikte aynı renk tonlarını kullanan misafirleriniz varsa ki olacaktır, onlar ile yanyana durmaktan poz vermekten kaçının. Mutlaka ışığın ön cepheden vurmasını sağlayın, aslında bu detaylar fotoğrafçının işi ancak arada sırada çekilen fotoğrafları kontrol etmekte fayda var. Günün sonunda bu konuda üzülmemek için temkinli davranın. İşinizi garantiye alın. Yanınızda şekeriniz düştüğünde size destek olacak yiyecekler bulundurun. Hurma, kuru kayısı, kuru erik gibi yakınındakilerin birinin çantasına atabilirsiniz. Aradığınızda hemen bulabileceğiniz birinin. Kolay değil tüm gün ayakta gülücükler saçarak misafirleri selamlayıp, ağırlamak. Hepsiyle ayrı ayrı öpüşmek, tokalaşmak, sohbet etmek. Zaman zaman tansiyon ve şeker değerleriniz değişkenlik gösterecektir, hazırlıklı olun.

Makyaj seçimini parlamayan natürel tonlarda yapabilirsiniz. Özellikle soft renkleri tercih edip, doğal güzelliğinizi yansıtın.

O gün tüm gözler sizin üstünüzde olacak, herkes sizden ilgi bekleyecek, misafirler ile sık sık göz teması kurmaya çalışın. Misafirleriniz sizi sevdiği saydığı için orada. Bütün kalabalığı idare etmek size ve özellikle eşinize düşüyor. Sakin ve mantıklı davranın, stresinize yenik düşmeyin. Üstelik yeni tanışan aileleriniz arasında köprü olacak olan sizsiniz. Aslında en önemli kısımlardan biri de bu nokta. Aileler de ister istemez stres altında, yanlış anlaşılmalar ve tatsız polemiklere anında müdahaleler gereken olaylar olabilir. Bütün organizasyonu gözlemleyebilir bir konumda durmanızda fayda var. Özenle hazırlatılan bugünü tatlı telaşlı geçirmek çok önemli.

Nikah anında çekilen fotoğraflar da en önemlisi misafirler ile çekilen fotoğraflar, çünkü büyük küçük herkes sizinle ilgilenmek isteyecek daha doğrusu sizin ilginizi isteyecekler. Artık ne kadarına yeteceksiniz bunu günün sonunda analiz edersiniz. Umarım başarılı bir sonuç alırsınız. Gerçekten hiç kolay değil ama keyfini çıkarın artık bugünü bir daha yaşamayacaksınız. Şimdiden kolay gelsin