0850 259 6207 Yardım
100 TL ÜZERİNE ÜCRETSİZ KARGO ÜCRETSİZ İADE TÜM ÜRÜNLERDE
TR / TL

Dil Değiştir

Kur

0 Ürün

Yeni Sezon Püsküllü Abiyeler

Şık bayanlara özel yeni sezon Püsküllü abiyeler aynı gün ücretsiz kargo ve iade avantajı ile Abiyefon'da

Abiye elbise hangi zamanlara da giyilir? Ya en değer verdiğin, önemsediğin insanların davetlerinde ya da kendini göstermek istediğin, bazen mecburen bulunman gereken davet ve organizasyonlarda. En sevdiğin, en değer verdiğin insan, belki en yakın arkadaşın belki kardeşin belki kardeşinden yakın dostun. Bu özel gününde arkadaşın ya da dostunun mutluluğunu paylaşırken, yanında en şık halinle bulunmak istersin. Muhtemelen davetlilerin çoğunu senin de tanıdığın bu organizasyonda ev sahipliği yapıyor olacaksın. Üstelik ev sahipliği yaptığın bu davette arkadaşının ya da kardeşinin o heyecan dolu telaşına da ortaklık ediyor olacaksın. Hem yorucu hem çok sorumluluk gerektiren bu zamanda sana şimdiden kolay gelsin. Bu organizasyonda en yorulacak olan sensin.

Hemen hemen bütün davetlileri tanıyor olacağın bu davet de hemen hemen de herkes seni tanıyor olacak. Tüm gözlerin üzerinde olduğu bu gecede en şık halinle göz kamaştırmak isteyeceksin. Güzel bir sorumluluk omuzlarındayken, kıyafetinin rahatlığı çok önemli, abiye seçerken her detayına dikkat edip oldukça titiz davranmalısınız. Her detayı çok önemli. İnce ya da kalın askısı olması ya da askısız belki de uzun kollu olması vücut yapınıza göre daha doğrusu göğüs ölçünüze göre belirleyeceğiniz detayların başında geliyor. Göğüs bedeninize göre askı tipini belirleyeceğiniz abiye elbisenizde, belirleyici bir detay da omuz genişliğiniz. Omuz genişliğinizi de dikkate alarak seçeceğiniz elbisenin askı ve yaka modelini belirleyin. Bu kısımda yapacağınız doğru model seçimi sizin gününüzü kurtarırken, olduğunuzdan fit görünmenizi sağlayacaktır.

Bu detaylar, vücut tiplerine göre abiye seçimi, elbise yaka modelleri, kumaş türleri gibi başlıklarda detaylı bilgiye blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Askı ve yaka tipinizi belirledikten sonra elbisenizin uzun ve kısa olmasına karar vermelisiniz. Eğer katılacağınız organizasyon birinci derecen yakınınız ise uzun abiye elbise seçebilirsiniz. Uzun abiye elbise giymek ‘ben bu düğünde söz sahibiyim, ben bu düğün sahibinin çok yakınıyım’ demek. Böyle bir iddianız varsa uzun abiye elbise tercih etmelisiniz.

Uzun boylu olanlar için uzun abiye elbise boyu terzilik işlem görmesine gerek yok ancak mankenler kadar uzunsanız. Ülke standartlarımıza bakıldığında genel olarak hemen hemen herkes uzun abiye elbisenin boyunu kestiriyor. Elbiseler oldukça uzun üretilmekte, özellikle uzun boylu bayanların standartlarında üretiliyor. Uzun elbiseler küçük bir terzilik işlem ile kısaltılabilir, tercihe göre arkadaki kuyruk kısmını daha uzun bırakabilirsiniz. Fotoğraflar da oldukça hoş görünen uzun kuyruklu elbiseniz, kullanım olarak çok rahat olduğu söylenemez. Gösterişli ve alımlı bir eda ile salınırken çok dikkatli kullanmanız gerekecek elbisenizi.

Boy kısaltma ile ilgili en çok karşılaşılan zorlukların başında terzi seçimi gelmekte. Özenle seçtiğiniz elbisenin boyunu amatör bir terzinin eline bırakarak, üzülmeyin. Uzun abiye elbise özel bir üründür, kumaşı, dokusu hatta aksesuarlı işlemeleri olabilir ve bu durum üründe işlem yapmayı oldukça zorlaştırır. Sadece basit terzilik işlemler yapan ya da kot pantolon kısaltan bir terzinin yapabileceği bir işlem değildir. Kot pantolon gibi kalın kumaş türleri hata kaldırabilir ancak abiye elbiseniz, hassas ve narin bir kumaş olduğu için hata kaldıracak bir ürün değildir. Ufak bir orantısızlık ya da küçük bir tel kaçığı elbisenizin ihtişamına gölge düşürecektir. Özel bir çalışma ve titizlik gerektirir, uç kısmının orantısı, orijinal ölçüsünden şaşmamalıdır. Dikkatli bir çalışma sonunda orantılı bir şekilde kesilmesi mümkün. Bu alanda uzman bir terzi bulmanız önemli. Her terziye güvenmemeniz önerilir. Elbisenin etek ucu da çok önemlidir. Aynı orijinali şekilde tekrar dikilmesi gerekir. Bazı elbiselerin etekleri sadece kıvrılarak halledilebilir, genellikle şifon elbiseler bu şekilde kısalır. Bazı elbiseler ise ucunda tarlatan olur ve onun tekrar takılması gerekir. Genellikle krep ve kuyruklu abiye elbise türleri bu şekildedir. Birde en ustalık gerektiren etek ucu misinalı tüllü uzun abiye elbise modelleri. Bu tür elbiseleri kesmekten ziyade tekrar orijinal hale getirmek oldukça zordur. Çünkü elbise o volanlı kabarık duruşunu kaybetmemelidir. Bu elbisenin modelinin bozulması anlamına gelir ki kimse bunu istemez. Genellikle bu modeller kloş etek olduğu için ucu da oldukça uzun bir metrajdadır. Bayağı uğraştıran bu model üstelik genellikle tek kat olmaz ve metrelerce kumaş dikmek zorunda kalırsınız. Kumaşın hassasiyetini de göz önüne aldığımızda bu modelleri her terziye yaptırmaya kalkmayın.

Etek boyu kısaltmak için bir kaç yöntem vardır. En güvenilir kesim pudralı kesimdir ve hata oranı en düşük olan kesim türüdür. Pudra ile işaretleyerek kesmek en güvenilir yöntemlerden biridir. Özellikle bazı modeller için kesinlikle tercih edilmelidir.

Söz konusu özenle seçtiğiniz belki haftalarca her yerden araştırıp karar verdiğiniz uzun abiye elbise modeliniz ise güzelce araştırıp, elbisenizi doğru ellere teslim etmelisiniz.

Uzun abiye elbise giyiyorsanız, mutlaka yüksek topuklu ayakkabılardan tercih etmelisiniz. İnce ve yüksek topuklar oldukça şık duruyor üstelik sivri burunluysa ve ayaklarınız küçükse ama uzun süre onlarla ayakta kalmak için bayağı yetenekli olmak gerekiyor. Bazı bayanlar bu konularda uzmanlaşmış, ayakkabının ne kadar yüksek topuklu olduğu ya da ne kadar sivri burun olduğu hiç fark etmiyor, onların keyfi hiç bozulmuyor. Eğer sizde bu konuda iyiyseniz ayakkabı konusunda şanslısınız, isteğiniz modeli tercih etmekte özgürsünüz. Ancak rahatına düşkün ve yüksek topuklu ayakkabılara alışık değilseniz işiniz biraz zor. Sizler ayakkabı seçerken ince topuklar yerine dolgu topuklu ayakkabıları ya da kalın topuklu ayakkabıları seçmelisiniz. Uzun abiye elbise giydiğiniz için ayakkabının topuğu aslında önemini yitiriyor. Sizde spor yaşam tarzı benimseyenlerdenseniz dolgu topuklu ayakkabılar tam size göre, bu stil ayakkabılar hem boyunuzu olduğundan uzun gösterecek hem de rahatlığı ile yüzünüzün gülümsemesini soldurmayacaktır. Tahmin edersiniz ki o heyecan dolu günde saatlerce ayakta kalacaksınız ve tabiri caizse ayaklarınıza kara sular inene kadar dans edip, eğleneceksiniz bu durumda ayaklarınızın konforu çok önemli, bu yüzden ayakkabınızı özenle seçmelisiniz. Aksi halde yanlış ayakkabı seçimi ile yürüyüşünüzün bozulması ve yüzünüzün acı çeker ifadesi kaçınılmaz. Mutlaka bazı düğün ve organizasyonlarda rastlamışsınızdır bu tür durumlara. Sizde böyle bir duruma düşmemek için doğru ayakkabı ile konforunuzun dan ödün vermeyin.

Saç ve makyajınızın kararını o güne bırakmamak en doğrusu daha önceden kuaförünüz ile görüşüp, nasıl bir model yapacağınızı belirlemelisiniz. Çünkü o gün gelin hanımın kaprisini çekerken kendiniz ile ilgilenmeye vaktiniz kalmayabilir. Her türlü olumsuzluk ve pürüz sizin süzgecinizden geçerek geline ulaşacağı için o gün oldukça yorulacaksınız. Olayları daha doğrusu olumsuzlukları yumuşatma görevi üstleneceğiniz o gün gelin hanımın keyfinin bozulmaması ve moralinin yüksek olması için uğraşıyor olacaksınız. Elbette hiç bir şey kusursuz değildir. Mutlaka sıkıntılı anlar olacak, o sıkıntılı anlara önce size çarpacak sonra gelin hanıma ulaşacağı için yüksek performans ile neredeyse tüm enerjinizi harcayacaksınız. Bu yüzden öncelikle kendi motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışın. Hele birde gelininiz nazlı ve hassas bir karakterse size kolay gelsin.

Günün sonunda mutlu çiftin her yardımına koşan sizin de, mutlu gülümseme ile çifti uğurlamanız en güzeli olacaktır.